Pelin Karahan: Kesimdeki beşerler beni üzdü

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Pelin Karahan: Kesimdeki beşerler beni üzdü 2 çocuk annesi Pelin Karahan, “Aslı Şafak’la İşin Aslı’ programına konuk oldu. 2014 yılında Bedri Güntay ile dünyaevine giren oyuncu, “Sektöre niye kırıldınız” sorusu üzerine hüznünü lisana getirdi.

“Rahatsız oldum”

Karahan, “Genel olarak dala ve daldaki arkadaşlarıma kırıldım diyebilirim. Evlenip, çocuk yapıp bir hayata geçtikten daha sonra ‘Sen artık bir şey yapmazsın’, ‘Oyunculuk yapmana gerek yok’, ‘Artık anne oldu, çalışmaz’, ‘Eşinin durumu da düzgün, muhtaçlığı yok aslına bakarsanız’ üzere bir hal gördüm!.. Ondan fazlaca rahatsız oldum. Ben oyuncuyum. Evet çocuk doğurdum, emzirmek vs. için bir orta verdim, daha sonra devam edeceğim. Bu nasıl bir algıdır; eşinin durumu âlâ, gereksinimi da yok” dedi.

“Bunu aslına bakarsanız erkek oyuncu yapmaz”

İki çocuk annesi oyuncu, “Ben çalışan bir hanımım, neye gereksinimim yok? Bayanlar yapıyor, hemcinslerim yapıyor bunu! Seni bu biçimde elemiş üzere görüyorlar. Bunu esasen erkek oyuncu yapmaz sana. O devirden daha sonra esasen ‘Kıbrıs’ dizisine gittim. En zorunu seçtim, diğer bir ülkede dizi çektim, herkes de gördü” ifadelerini kullandı.