Pınar Karşıyaka, Tenerife maçı öncesi güç kaybetti

tesbih

New member
Pınar Karşıyaka, Tenerife maçı öncesi güç kaybetti ING Basketbol Muhteşem Ligi’nde son 2 maçını kazandıktan daha sonra Bahçeşehir Koleji’ne deplasmanda olağan mühleti 83-83 çabada uzatmada 104-99 mağlup olan Pınar Karşıyaka, birinci 4 yarışında yara alırken, FIBA Şampiyonlar Ligi Play-In etabında Lenovo Tenerife’yle oynayacağı kritik rövanş öncesi 2 oyuncusunu da kaybetti.

İspanya deplasmanı dönüşü İstanbul’da birinci yarıyı 10 sayı farkla yenik kapatmasına karşın son anlarda bulduğu 4 sayılık üstünlüğü koruyamayan Pınar Karşıyaka, ligde son 5 maçta 3’üncü mağlubiyetini aldı. Semih Erden ve Roll’un uzun müddettir sakat olduğu Karşıyaka’da yenilginin yanında Tenerife’yle 18 Ocak’ta oynanacak maç öncesi pivot Tyus birinci dönemde, guard Taylor üçüncü dönemde sakatlanıp çabaya devam edemedi.

UFUK SARICA UMUTLU

Antrenör Ufuk Sarıca, maçın akabinde, “Uzun bir seyahatten geldik. Açıkçası ben kendi oyuncularım için bilhassa Tenerife üzere 14-15 saat süren bir deplasmandan daha sonra bu çabayı göstermelerini kıymetli buluyorum. Taylor ve Tyus’un sakatlanmaları, esasen var olan sakat oyuncularımız ortasına eklenmelerini göz önüne alınca bu kadar kısıtlı bir takımla bu kadar âlâ gayret veren bütün oyuncularımı kutluyorum. Çok yüzdeli bir maç oldu. aslına bakarsan fakat uzatmalarda Bahçeşehir daha uygun isabet buldu. Biz elimizden geleni yaptık lakin aslına bakarsan 2 aydır kadroyla olmayan oyuncularımız var. Aklımızın bir köşesi de salı günü oynanacak olan maçta. Umuyorum sakatlarımız güzelleşir ve tipi perşembe gününe uzatırız” açıklamasını yaptı.