Polisi görür görmez denize atladı, 2 kilometre yüzdü fakat kaçamadı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Polisi görür görmez denize atladı, 2 kilometre yüzdü fakat kaçamadı İstanbul’da polis kontrolünden kaçmaya çalışan bir kişi denize atladı. Etraftakilerin şaşkın bakışları içinde yüzmeye başlayan kuşkulu yaklaşık 2 kilometre açıldı. Deniz polisinin sudan çıkarmaya ikna edemediği kuşkulu için dalgıçlar devreye girdi. Yakalanan şüphelinin uyuşturucu kabahatinden 12 yıl 6 ay katılaşmış mahpus cezası olduğu ortaya çıktı.

Avcılar, Ambarlı Mahallesi’nde İtimat Timleri Şube Müdürlüğü ve Deniz Limanı Şube Müdürlüğü takımları aranan şahıslara yönelik kontrol yaparken bir kişi denetim noktasına yaklaştı. Takımların denetim etmek istediği kişi bir anda koşarak, deniz kenarındaki kayalıklara çıktı. Polislerin peşine düştüğü kuşkulu suya atlayarak yüzmeye başladı.

2 KİLOMETRE YÜZDÜ

Bunun üzerine, olay yerinde nazaranv alan Deniz Limanı Şube Müdürlüğü takımları, polis botuyla harekete geçti. Şüpheliye yaklaşan gruplar denizden çıkması için anonslar yaptı. Lakin kuşkulu yüzmeye devam etti. Kıyıdan yaklaşık 2 kilometre uzaklaşan kişinin, önü kesilerek güvenlik çemberi oluşturuldu.

KURBAĞA ADAMLAR YAKALADI

Can simidi atılan kuşkulu, denizden çıkmaya yanaşmayınca, devreye dalgıç polisler girdi. ‘Kurbağa Adam’ olarak bakılırsav yapan dalgıçlar suya girerek, şüpheliyi yakaladı. Tekneye çıkarılan kuşkulu, sıhhat takımları tarafınca denetim edildi. Sıhhat durumunun uygun olduğu anlaşılan kişinin M.K. olduğu anlaşıldı.

12,5 YIL MUTLAKLAŞMIŞ MAHPUS CEZASI ORTAYA ÇIKTI

Çevredekilerin meraklı bakışları içinde gözaltına alınan M.K.’nın niye kaçtığı da anlaşıldı. Şüphelinin uyuşturucu hatalarından 12 yıl 6 ay katılaşmış mahpus cezasının olduğu belirlendi. Emniyette süreçleri tamamlanan M.K. cezaevine gdolayıldü.