PSG’ye transfer olan Lionel Messi için basın toplantısı düzenleniyor

tesbih

New member
PSG’ye transfer olan Lionel Messi için basın toplantısı düzenleniyor Paris Saint-Germain ile kontrat imzalayan Arjantinli yıldız Lionel Messi, basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Fransa Ligue 1 takımı Paris Saint-Germain, Barcelona’dan geçtiğimiz günlerde ayrılan dünyaca ünlü futbolcu Lionel Messi ile mukavele imzalayarak bir basın toplantısı gerçekleştiriyor.

birinci vakit içinderda kelam alan PSG Lideri Nasser Al-Khelaifi, “Dünya futbolu için tarihi bir gün. Messi, tarihin en düzgün oyuncularından biri. Dünyadaki en yeterli oyuncuyu takımımıza kattığımızı düşünüyoruz. Hala bir şey kazanmış değiliz, daha yeni başlıyoruz. Umarım Messi ile biroldukça kupa kazanırız. Elimizde epeyce yeterli bir takım oldu. Dünyadaki en yeterli oyuncuyu da almış olduk. Hem biz birebir vakitte Leo, bu muahedenin olmasını hayli istedik. PSG’ye hoşgeldin Messi” tabirlerini kullandı.

“BUGÜN RESMEN HAYATIM DEĞİŞTİ”

Al-Khelaifi’nin akabinde kelam alan Lionel Messi, “Barcelona’dan ayrılmak benim için epey güç olsa da burada olduğum için de hayli memnunum. Buraya fazlaca çabuk alıştım diyebilirim. Heyecanlıyım ve çabucak artık idmanlara başlamak istiyorum. Bugün resmen hayatım değişti. Olağanüstü bir transfer oldu. Ben de onlarla birlikte olmaktan memnunluk duyuyorum. Dünyanın en âlâ oyuncularıyla birlikte oynayacağım. Çok heyecanlıyım. Mbappe ve Neymar ile bir arada oynamak hoş olacak, fazlaca memnunum. Bu bir çılgınlık olacak! En güzellerle birlikte alanda olacağım. Oynayabildiğim birinci anda alanlarda olacağım. PSG her şeyi kazanmaya hazır. Taraftarlar da beni fazlaca yeterli karşıladı onlara da teşekkür ediyorum. Birinci maçımın ne vakit olacağını bilmiyorum. Umarım en kısa vakitte olur. Oynamak istiyorum. Sokaktaki insanları düşünüyorum, Barcelona’yı düşünüyorum, herkesi düşünüyorum. İspanya’da herkes dışarıdaydı. Onları sokakta görmek unutulmazdı. Onları yine görmek istiyorum. Stadyumda onları yeniden görmek istiyorum” diye konuştu.

Dönem öncesi hazırlıkları tek başına gerçekleştireceğini kaydeden Arjantinli, “Umarım en kısa müddette oynayabilirim. PSG epey hazır durumda. Ben buraya yalnızca yardım etmek için geldim üzere görünüyor. Benim hedeflerim burada kupalar kazanmak ve benim için burası olağanüstü bir yer. Kadromuz fazlaca uygun. Hiç Şampiyonlar Ligi’ni kazanmadık, bu yüzden her oyunu kazanacak biçimde hazır olmalıyız. Hayalim bir kere daha Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmak. birlikte bunu yapmaya çalışacağız” sözlerini kullandı.

“BARCELONA BENİM EVİM”

Lionel Messi, “Bir oyuncu ve insan olarak olayları değerlendirdim” derken, “Bugün tıpkı heyecanla bir çocuk üzere hissediyorum. O heyecanlı, azimli çocuk olarak bir daha çabalamak istiyorum. PSG’ye gelmemin sebeplerinden biri de Neymar. Birbirimizi hayli uygun tanıyoruz. Ekip arkadaşlarımı da tanıyorum, daha evvel de karşılaştık.Şampiyonlar Ligi’nde Barcelona ile karşılaşır mıyız bilmiyorum. Şayet oraya rakip olarak gidersem benim için epeyce garip bir his olur. Zira orası benim evim” dedi.

Transfer ve Finansal Fair Play konusunda ise PSG Lideri Nasser Al-Khelaifi, “Eğer merak ediyorsanız, Messi’nin epey âlâ bir maaşı var (gülüyor). Merak etmeyin Messi’yi transfer etmek için her şeyi FFP kurallarına uydurduk. Uygulanan yasalar ve kurallar çerçevesinde her şeydilk evvel kuralları, finansları inceliyoruz. Gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Leo’nun bize katılması için gerekli düzenlemeleri uyguladık. Yalnızca makûs olan istikametleri değil uygun olan istikametleri de görüyoruz. Sonuçta, Leo’nun bizimle birlikte olması fazlaca büyük bir artı. Üç gün içerisinde olanları size anlatamam. Çok büyük olaylar oldu. Çok büyük kararlar verildi. Umarım sonunda güzel sonuçlar alırız” halinde yanıtladı.

Nasser Al-Khelaifi, Messi’nin transferinin kulüp için ne kadar değerli olduğuna vurgu yaparken, “Messi’nin kulübe getirdiği, yaptığı tesir inanılmaz. Sayıları görmeniz lazım. Kent için, futbol için, kulüp için olağanüstü bir adım atıldı” diye konuştu.