Rıdvan Dilmen’den Sergen Yalçın’ın atılışıyla ilgili flaş açıklama

tesbih

New member
Rıdvan Dilmen’den Sergen Yalçın’ın atılışıyla ilgili flaş açıklama Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Üstün Lig’in 8. haftasındaki Beşiktaş- Sivasspor maçına dair değerlendirmelerde bulundu.

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın’ın kırmızı kart nazaranrek tribüne gitmesini kıymetlendiren Rıdvan Dilmen, şunları söylemiş oldu:

“Sergen Yalçın niye atıldı? Top oyun alanı ortasındayken vurduğu için atıldı. Sergen Yalçın, top çıkmadan oyundaki topa müdahale etti. Yaşar Kemal Uğurlu görmedi. 4. hakem görmüştür. Uyarılınca atılmıştır.”

”ERSİN niye ULUSAL GRUBA ÇAĞRILMADI?”

Beşiktaş maçından daha sonrasında yorumlara başlayan Rıdvan Dilmen, ulusal ekip aday takımına çağrılmayan Ersin hakkında yorumlarda bulundu. Dilmen, şu kelamları söylemiş oldu:

”Ersin Destanoğlu, hayli güzel bir düzeye geldi. Çok çabuk ve yürekli bir kaleci. Ulusal ekibe da çağırılması gerekirdi. Ben olsaydım, Sinan Bolat’ın yerine Ersin’i alırdım ve ödüllendirirdim.”

“Güven golleri attı, Kenan’ın önüne geçti. Hamle presi var diye büyük gruba oyuncu olunmaz. Evvel golünü atacaksın. Hamle pres Batshuayi’nin yaptığı, çabucak gidiyor kalecinin tabanına. Kenan Karaman güzel hamle pres de yapmıyor. Yalnızca bekle geri geliyor.”

Yüzde Yüz Futbol’da Beşiktaş – Sivasspor maçını kıymetlendiren Dilmen, İnanç Yalçın’ın performansı hakkında yorumlarda bulundu. Dilmen, şunları tabir etti:

”Güven Yalçın, bu golü tekrar atar. goreceksiniz. Meleke kazanmış. Bu vuruşu çalışmamış olsa sandalla denizden çıkarırsın. Çalışmış ama! 1 değil 3 kaleci olsa çıkaramaz. Döneme damga vuracak anlardan biri İtimat Yalçın’ın golü! Sergen Yalçın, İtimat Yalçın’ı niye Avrupa’ya almadım diye düşünmüştür. Bu İnanç, Sergen’e İtimat verdi. Oğuzhan geçen seniçin bu yana Oğuzhan üzere saldırmıyor. Gökhan Töre’nin formayı alması lazım. Seni tekrar Malatya’da çalışan Sergen hoca yine Beşiktaş’a getirdi. Hoca için oynaman lazım. Gökhan oynasada oynamasa da büyük bir silahtır. Bu baht Gökhan’a kaç kere gelecek? Bunu değerlendirmesi lazım. Atiba ile Larin rahat uyumasın, eyvah desinler. İnanç’ın attığı birinci gol harikaydı. Fakat ben ikinci golü daha hayli beğendim, zira yaratıcılık var.”

Beşiktaş’ın takımını kıymetlendiren Dilmen, şu tabirleri kullandı:

”Bu Beşiktaş’ı kolay kolay bulamazsınız. Bu maç 1-1 bitse ne yapalım takım dersiniz. Beşiktaş’ın oyunu tartışılabilir, lakin bu kadar eksiğe karşın ulusal maç içindilk evvel kazanmak değerliydi. Maçtan evvel Sergen Yalçın’a da sorulsa ‘Nasıl kazanırsak kazanalım’ kederi.”