Sadık Çiftpınar: “Hiç kimseye ne üzgünüm ne kırgınım”

tesbih

New member
Sadık Çiftpınar: “Hiç kimseye ne üzgünüm ne kırgınım” Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un deneyimli defans oyuncusu Sadık Çiftpınar, eski kadrosu Fenerbahçe’de geçirdiği her anın, her saniyenin fazlaca bedelli olduğunu, kimseye kırgın olmadığını söylemiş oldu.

Dönem başında Fenerbahçe’den transfer edilen ve bu dönem 10 maçta 768 dakika forma giyen deneyimli savunmacı, Fenerbahçe macerası ve A Ulusal Kadro gayesine ait AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Sadık Çiftpınar, düzgün ve kaliteli bir ekibe sahip olduklarını lakin ligde istedikleri sıçramayı bir türlü gerçekleştiremediklerini söylemiş oldu.

Geçen dönem Fenerbahçe’de forma giydiğini anımsatan Sadık, “Oraya gitmek, adım atmak hayalin başlangıcıydı bunu gerçekleştirdim diyebilirim. Şansızlıklar yaşadım, tam formayı aldığım periyotlarda üst üste bahtsız sakatlıklar yaşadım. Açıkçası o öz inancı alamadım. Yani daima oynamaya devam edemediğim için öz inancı kendimde alamadım. Lakin benim için Fenerbahçe’de geçirdiğim her an her saniye fazlaca kıymetliydi, hiç bir biçimde hiç kimseye ne üzgünüm ne kırgınım.” diye konuştu.

Sadık Çiftpınar, Fenerbahçe’ye muvaffakiyetler dileyerek, şu biçimde devam etti:

“O defter açıldı ve kapandı. Artık yeniden Yeni Malatyaspor’dayım. Yeni Malatyaspor’un başarısı, taraftarımızın memnunluğu için çabamıza devam ediyorum. Şu ana kadar epey başarılı olamadık fakat onlar dayanaklarını bizden esirgemesinler. Bizler kendimizi bu kentin evlatları olarak addediyoruz. Buna da layık biçimde gayret etmeye çalışıyoruz. Yeni Malatyasporumuz 2017-2018 döneminden bu yana Üstün Lig’e renk katmaya devam ediyor. Üstün Lig’e de her vakit da yakışacak bir grup. Biz de inşallah buna layık olarak gayretimizi sonuna kadar vereceğiz.”

“ÇIKMADIK CANDAN ÜMİT KESİLMEZ”

Her futbolcunun A Ulusal Kadro’da yer almayı istediğini belirten Sadık, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Profesyonel oynamaya başladığımdan bu yana en büyük amaçlarımdan bir tanesi de ulusal gruptu. Buna hayli yaklaştığım periyotlar de oldu. Bilhassa Yeni Malatyaspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olmadan evvelki son süreçte davet edilmeyi beklemiştim fakat nasip olmadı. Yaşım 28, önümüzde fazlaca hoş örnekler var. Burak Yılmaz üzere fazlaca büyük bir profesyonel örneği var. Hala ulusal ekibe kaptanlık yapıyor. Gidiyor orada ve gruba katkı da veriyor. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Yeni pırıl pırıl genç kardeşlerimiz de katılıyor. İnşallah Allah bir gün nasip ederse doğal ki performansımızı da fazlaca üst seviyeye çekmemiz lazım. O düzeye çıkmak o denli bugünden istiyorum deyip yarın olacak işler değil. Ekip olarak, ferdî olarak sivrilmeye başladığımız vakit, âlâ yerlere geldiğimiz vakit performansımızı arttırdığımızda ben bu biçimde bir takdirin gerçekleşeceğine inanıyorum. Bu doğrultu da çalışmalara devam edeceğim. Çıkmadık candan ümit kesilmez. Ay-yıldızlı formayı da inşallah bir gün giymek bize nasip olur.”

“ÇOK KALİTELİ, YETENEKLİ OYUNCULARIMIZ VAR”

Sadık Çiftpınar, A Ulusal Futbol Ekibi’nin Rumen teknik adam Mircea Lucescu periyodundan bu yana yeni bir yapılanma sürecine girdiğini söz etti.

Şenol Güneş devrinde de aslında son süreç dışında alanda makûs bir ulusal grubun olmadığını anlatan Sadık, şunları kaydetti:

“Hepsinin emeği vardır, hepsi bu ülkeye, formaya, armaya hizmet etmiş beşerler. Artık yeni, kıymetli bir hoca geldi. Stefan Kuntz’un son maçlara baktığımızda kadroya epeyce müspet güç kattığın görüyoruz. Çok kaliteli, yetenekli oyuncularımız var. Biz dışarıdayız ve futbolcu kardeşlerimize dua ediyoruz. Bütün kalbimiz dualarımız onlarla. Zira ulusal grup hepimizin grubu. Başarılı olurlarsa biz de keyifli oluruz. İnşallah ulusal ekibimiz, yeni hocamızla epeyce düzgün yerlere gelir. Zira baktığımızda dünya sıralamasında hem kulüpler birebir vakitte ulusal kadro bazında fazlaca iç açıcı yerlerde değiliz. Galibiyetlere, başarılara gereksinimimiz var. Bunun için de herkes elini taşın altına koyup, elinden geleni yapacağına inanıyoruz.”