Şanlıurfa’da üç çocuk annesi, kızı için tenis kortuna çıktı

KesikÇayır

New member
Şanlıurfa’da üç çocuk annesi, kızı için tenis kortuna çıktı bir süre evvel haberi yapılan Viranşehir ilçesindeki Sarıbal Mahallesi sakinlerinin manzaralarını toplumsal medya hesabından paylaşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatıyla Şanlıurfa’nın kırsal mahallelerinden Sarıbal’da yapılan tenis kortuna ilgi arttı.

BAYANLAR YÖRESEL KIYAFETLERİ İLE TENİS KORTUNDA

Şanlıurfa’nın kırsal mahallelerinden Sarıbal’a yapılan tenis kortu daha sonrası kızının ısrarıyla bu spora başlayan 3 çocuk annesi Fatma Karakeçi, yöresel kıyafetleriyle korta çıkıyor.

MAHALLEDE TENİSE İLGİ VÜCUT ÖĞRETMENİ SAYESİNDE OLUŞTU

Kent merkezine 90 kilometre uzaklıktaki yaklaşık 100 haneli Sarıbal Mahallesi’nin sakinlerinin tenise ilgisi, vücut eğitimi öğretmeni Yusuf Avcıbaşı’nın yönlendirmesiyle her geçen gün artıyor.

Bakan Kasapoğlu’nun buyruğunun akabinde mahalleye yapılan halı saha, voleybol ve tenis kortunu içeren hayli maksatlı alan, başta bayan ve çocuklar olmak üzere yöre halkının spora merakını artırdı.

KIZINA TAKVİYE OLMAK İÇİN BAŞLADI

Mahalle sakinlerinden 3 çocuk annesi Karakeçi (40), mahalleye yapılan tenis kortu daha sonrası uzaktan izlediği bu spora kızının ısrarıyla başladı.

Yöresel kıyafetleriyle tenis kortuna çıkan Karakeçi, tenis kortunun yapılmasının akabinde mahallede yaşayanların bu spora ilgi göstermeye başladığını söylemiş oldu.

“BAŞTA ZORDU LAKİN ALIŞTIK”

Kızının tenise büyük bir ilgisinin olduğunu anlatan Karakeçi, “Bizim bir vücut eğitimi öğretmenimiz vardı, burada toprak kort yaptı. Orada oynadılar, çabucak sonrasında kızım da tenisi sevmeye başladı. ‘Anne ben oynayacağım.’ demeye başladı, ben de ona takviye olmak için ‘Hadi birlikte oynayalım.’ dedim ve oynamaya başladık. Şimdiye kadar hiç tenis oynamadığım için birinci başta güç oldu natürel fakat alıştık.” sözlerini kullandı.

BAKAN KASAPOĞLU’NA AÇIK DAVET

Karakeçi, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’na tesisler için teşekkür ederek, mahallelerini ziyaret etmesi durumunda kendisiyle tenis maçı yapmak istediğini söylemiş oldu.

“EŞİM TENİS OYNAMIYOR ANCAK O DA FUTBOL OYNUYOR”

Kendilerini goren öteki çocukların da anneleriyle korta çıkmayı istediklerini aktaran Karakeçi, şunları kaydetti:

“Ben birinci başta çekindim fakat daha sonra gelip oynadım, köyümüzdeki başka bayanlar da evvel sıcak bakmadı, sonrasındasında onlar da sıcak bakmaya başladı. İnşallah onlar da gelir daima birlikte oynarız. Eşim de sonuna kadar bize dayanak veriyor. Eşim tenis oynamıyor lakin o da futbol oynuyor. Bütün komşu köydeki bayanlar gelsin oynayalım, ben burada oynadım, onlar da gelsinler oynasınlar.

SPORDA AYIP YOKTUR

Bizim buradaki bayanlar çekiniyor, ayıptır diye, sporda ayıp yoktur gelsinler oynayalım. Kızımla birlikte oynamak fazlaca hoş bir his. Ben kimi vakit onu yeniyorum kimi vakit de o.”

“ANNEMLE TENİS OYNADIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Sekizinci sınıf öğrencisi Büşra Karakeçi ise annesiyle tenis oynadığı için hayli keyifli olduğunu lisana getirerek, “Ben annemden rica ettim, o da beni kırmayarak benimle tenis oynadı. Artık epey hoş vakit geçiriyoruz.” diye konuştu.

MAKSAT; BAYANLARIN SAYISINI ARTIRMAK

Bölge halkını tenisle tanıştıran vücut eğitimi öğretmeni Yusuf Avcıbaşı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafınca yapılan tesisler daha sonrası burada yaşayan bireylerin spora olan ilgisinin daha da arttığını belirtti.

Bölgedeki bayanları da spora yönlendirmek istediklerini anlatan Avcıbaşı, “Fatma Karakeçi ile başladık, inşallah başka bayanları da spora yönlendireceğiz, onlar da toplumsal aktivite olarak boş vakit içinderını burada geçirecek.” tabirlerini kullandı.