Sergen Yalçın ayrılığın akabinde birinci sefer konuştu

tesbih

New member
Sergen Yalçın ayrılığın akabinde birinci sefer konuştu Beşiktaş ile hem Ziraat Türkiye Kupası tıpkı vakitte Spor Toto Muhteşem Lig şampiyonluğu yaşayan Sergen Yalçın, kulüpten ayrıldıktan daha sonra birinci sefer konuşarak geleceği hakkında açıklamalar yaptı.

Ajansspor’un haberine nazaran, Sergen Yalçın, teknik yöneticilik mesleğine devam etmedilk evvel dinlenmeyi tercih edeceğini söyleyerek antrenörlük mesleğinden kopmayacağını belirtti.

Yalçın, yaptığı açıklamada, “Benim mesleğim teknik adamlık. İşimi devam ettirmek zorundayım” diye konuştu.

Türkiye’de teknik yöneticilerin durumuna da değinen Yalçın, “İşimiz kolay mı, değil elbette. Maalesef Türkiye’de teknik erkeklerin bir kulüpteki mesleği fazlaca uzun sürmüyor” dedi.

Sergen Yalçın, Galatasaray’ın efsanesi Fatih Terim ile yollarını ayırmasına vurgu yaparak “Türkiye, teknik adamlar için en güçlü ülkelerden biri” diye vurguladı.

HELALLİK İSTEDİ

Beşiktaş ile yollarını ayırdığı sürece de değinen ünlü teknik adam, “Ayrılmayı hiç istemezdim ancak yaşanan gelişmeler bizi mecburi bir ayrılığa götürdü” tabirlerini kullandı.

Ayrılık konusunda yalnızca Beşiktaş taraftarına verdiği kelamı tutamadığı için üzüldüğünü ileten Yalçın, “Beni Beşiktaş’a taraftar getirdi. Onlara kelam vermiştim ancak gelinen durum bu ayrılığa niye oldu. Taraftardan isteğim bana haklarını helal etsinler” dedi.

TAKVİYE DAVETİ YAPTI

Sergen Yalçın, Türkiye’de teknik yöneticilere tanınan mühletin azlığından yakınarak, “Çok kolay insan harcanabiliyor burada. Çok çabuk insan tüketiyoruz ve kaideler, teknik adamlar için gün geçtikçe zorlaşıyor. En son Fatih Terim ayrılmak zorunda kaldı. Fatih Terim üzere bir teknik adamın bile kredisi yoksa, siz düşünün gerisini. Bu koşullar altında çalışmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

Ünlü teknik adam çabucak hemen gelecek planı yapmadığı belirterek yeni başarılara yelken açmak istediğini söylerken Beşiktaş taraftarına gruba dayanak olma davetinde bulundu. Yalçın, “Beşiktaş’ın daima âlâ olmasını diliyorum. Taraftarlar ve topluluk bu gruba dayanak vermeye devam etsinler” dedi.