Şırnak’ta hasta olan iki kardeşe öteki kardeşleri umut oldu

KesikÇayır

New member
Şırnak’ta hasta olan iki kardeşe öteki kardeşleri umut oldu Şırnak’ta yaşayan ve 7 kardeş olan Turay Ailesi, ‘aplastik anemi’ ve lösemi ile gayret ediyor.

7 kardeşten Nergis Turay’a 9 yıl evvel Ege Üniversitesi’nde ‘aplastik anemi’ tanısı konuldu.

Turay tedavisi için Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilirken, ailesine ise test yapıldı.

Turay’a ilik vermek için aile test olurken, Melike’nin de lösemi hastası olduğu ortaya çıktı.

Lösemi hastası olduğu öğrenilen Melike, hastanede tedavi altına alındı.

İKİ KARDEŞE BAŞKA KARDEŞLERİ UMUT OLDU

Yapılan testlerde Mevlüt’ün iliğinin Nergis’e, Muhammet’in iliğinin Melike’ye uyumlu olduğu belirlendi.

Kemoterapi tedavisi goren iki kardeşten Melike’ye, kasım ayı sonunda nakil yapılacak. Nergis ise yaralarının uygunlaşması akabinde operasyona alınacak.

“YARALARIMIN GÜZELLEŞMESİ İÇİN NAKİL OLMAM GEREKİYOR”

Nergis Turay, 9 yıl evvel Ege Üniversitesi’nde teşhis konulduğunu anlatarak, “Nakil olmam gerekiyordu. Bedenimde yaralar var, güzelleşmiyor. Nakil şayet olmazsam uygunlaşması yok. Yaralar kapansa bile yarın ya da 1 yıl daha sonra yine bu yaralar açılacak. Bu yaraların güzelleşmesi için nakil olmam gerekiyor.

Nakil olmam için de takviye gerekiyor. Zira memleketimizden buraya geldik. 23 yaşında erkek kardeşim Mevlüt bana donör olacak. Kendimizi hazır hissediyoruz; ancak hekimler yaralarımın kapanmasını bekliyor.

Sıhhatime kavuşmak istiyorum. Çok sıkıntı durumdayız. İnşallah kardeşimden yapılacak nakil ile sıhhatime kavuşmak istiyorum.”
dedi.

“13 YAŞINDAKİ KARDEŞİM BANA İLİK VERECEK”

Doğuştan işitme engelli olan Melike Turay, ablasına yapılacak nakil ile ilgili hastanede test yapılırken hastalığının ortaya çıktığını anlatarak, “Kemoterapi alıyorum. 13 yaşındaki kardeşim bana ilik verecek.

Sıhhatime kavuşmak istiyorum. Bunu atlatırsam istediğim mesleği seçip daha sonradan yurt dışına gitmek istiyorum”
diye konuştu.

“AİLEDE YALNIZCA BEN ÇALIŞIYORUM”

Ablası Nergis’e ilik verecek olan Mevlüt Turay, ablasının ve kardeşinin sıhhatine kavuşmasını istediğini söylemiş oldu. Mevlüt Turay, “Şırnak’tan ablamın tedavisi için geldik. Ablama ilik vereceğim.

Ailede çalışan bir ben varım. Aileme bakıyorum. Ablam ve kardeşimin sıhhatine kavuşmasını istiyorum.”
dedi.

Muhammet Turay ise “Melike ablama döner olacağım. Ona ilik vereceğim. Onun kahramanı olacağım. Her ikisinin de sıhhatine kavuşmasını istiyorum” tabirlerini kullandı.