‘Son kez’ diye diye tam 13 yıl geçti

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
‘Son kez’ diye diye tam 13 yıl geçti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2023’te son kere aday olduğunu” belirttiği açıklaması, geçmişteki telaffuzlarını gündeme getirdi. 2009 yılında Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AKP Ankara Vilayet Kongresi’nde yaptığı konuşmada Erdoğan, 2011 genel seçimleri için, “Biz bugün varız yarın yokuz. Kimler geldi kimler geçti bu makamlardan. Biz de gelip geçiciyiz. 2011’de Allah ömür verirse benim son milletvekilliği adaylığımdır dedim. Ben tükürdüğümü yalamam. Birileri üzere oralara çakılıp kalmam” demişti.

Erdoğan, Eskişehir’de 2012 yılında yaptığı açıklamada ise AKP kurultayına işaret ederek, “4. ve son defa genel başkanlığa aday olacağım” tabirlerini kullanmıştı. Cumhurbaşkanı seçilmesiyle başbakanlığı Ahmet Davutoğlu’na devreden Erdoğan, çabucak sonrasında partili cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte 2017 yılında bir daha AKP genel lideri seçilmişti.

Son olarak Erdoğan, Samsun’da geçtiğimiz cumartesi günü yaptığı açıklamada, “İnşallah 2023’te milletimizden kendi ismimize son sefer istediğimiz takviyeden alacağımız güçle Türkiye yüzyılının inşasını başlatıp, bu kutlu bayrağı gençlerimize teslim edeceğiz” diyerek son sefer cumhurbaşkanı adayı olacağına vurgu yaptı.