Tarihi lisede utanç görüntüsüne yansılar çığ üzere büyüyor

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Tarihi lisede utanç görüntüsüne yansılar çığ üzere büyüyor İstanbul Kabataş Erkek Lisesin’nde bir küme öğrencinin Atatürk’ün portresine yaptığı yakışıksız hücum niçiniyle soruşturma açılırken, öğrencilerden birinin anne ve babasının eğitimci olması reaksiyonla karşılandı.

Kabataş Erkek Lisesi’nde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk portresine kesici aletle ziyan verilmesi olayının ortaya çıkmasının akabinde Ulusal Eğitim Bakanlığı soruşturma başlatmış olduğunı deklare etti.

Öğrencilerin nahoş saldırısına reaksiyonlar de çığ üzere büyüdü.

Öğrencilerden birinin anne ve babasının Samsun’da farklı ilçelerdeki Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak vazife yaptığını ileri süren Eğitim-İş Samsun Şube Müdürü Volkan Erken, “Bu elim hadisede asıl hatalılar olayın faili çocuklarımız değildir. Bu çocukları bu hale getiren, 20 yıldır saklıdan ve açıktan yapılan Atatürk düşmanlığının devletin her kurumunda ve kademesinde beden bulmasıdır” dedi.

“DİNDAR VE KİNDAR KUŞAK YETİŞTİRME PROJESİ”

Ulusal bayramların kutlanmasının yasaklandığını, gerici vakıf ve derneklerin eğitimin paydaşı yapıldığını ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinin içeriğinin değiştirildiğini lisana getiren Erken, “bu biçimde manzaraların ortaya çıkmış olması dindar ve kindar jenerasyon projesinin Cumhuriyetimiz için ne kadar tehlikeli boyutlara ulaştığının bir göstergesidir” diye konuştu.

“MİLLİ UĞRAŞ KENTİ İÇİN ÜZÜCÜ”

ADD Samsun Şube Lideri Işık Özkefeli de bir öğrencinin ailesinin Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nde nazaranv yapmasının Ulusal Gayret kenti Samsun’a yakışmadığını belirterek reaksiyon gösterdi.

Eğitimin bilimsel eksenden çıkarılıp, din eksenli bir yapıya dönüştürüldüğünü vurgulayan Özkefeli, “Bu eğitim sisteminin kararında, okuduğunu anlamayan bir jenerasyon, kurucu başkanına bu türlü hakaret edebilen bir gençlik ortaya çıktı. Bu manzaralar toplumu kin ve nefrete sürüklemektedir. Atatürk ve Cumhuriyet sahipsiz değildir. Bu olay örtbas edilemeyecek kadar değerlidir. Bu öğrenci ve sorumlusu olduğu velilere gereken idari ve türel cezalar verilmelidir” sözlerini kullandı.