“Tarihin bir parçası olduğum için mutluyum!”

ahmetbeyler

Active member
Sheraldo Becker, 1. FC Union Berlin'de geçirdiği zamana güzel anılarla bakıyor. Birkaç haftadır İspanya'da Real Sociedad adına gol atan forvet, Bask merkezli çevrimiçi portal Naiz'e verdiği röportajda bu hamlesinin kış aylarında nasıl gerçekleştiğini anlattı.

“Farklı liglerden güzel teklifler aldım ama sonunda her zamanki gibi kalbimin sesini dinledim. Her gün sahada olmak ve antrenman yapmak istiyordum ve Real'in beni gerçekten istediğini hissettim” dedi, Celta Vigo'ya karşı çıktığı ilk kupa maçında yeni kulübü adına gol atan Becker.

Özellikle bu sezon işler planlandığı gibi gitmese de, Köpenickers'ta geçirdiği dört buçuk yıl için her zaman süslü sözler buluyor. “Bu hikayenin bir parçası olduğum için mutluyum çünkü ilk yıl ligde kalmak için mücadele verdik, ardından Konferans Ligi'ne, sonraki yıl Avrupa Ligi'ne ve geçen yıl da Şampiyonlar Ligi'ne yükseldik.” Avrupa Kupası'na katılmak için yeni kulübünde forma giyen 28 yaşındaki futbolcunun, Bundesliga 1. FC Union Berlin'in ligde kalmayı ve çarşamba günü Keller karşısında son maçı oynamayı hedeflediğini hatırlattı ( 18.30). -Rakip FSV Mainz 05 önümüzde.

Geçen yaz haftalardır yerli Hollandalı'nın Demir Adamlar'dan ayrılmak istediğine dair söylentiler dolaşıyordu. O dönemde Darmstadt'ta oynanan maçın ikinci gününde (4-1) sakatlandı ve Union'da kaldı. Becker, “Braga'ya karşı ilk maçımda attığım iki golle Şampiyonlar Ligi'nde bir dönem yaşadığım için mutluyum, ancak şimdi yeni bir adım atmak için doğru zaman olduğunu düşünüyorum” dedi. Yılın ilk yarısında Real Sociedad ile şampiyonluk kazandık.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Çünkü İspanyolların en büyük iki kulübü Real Madrid ve FC Barcelona, kupa müsabakasına şimdiden veda ederken, Copa del Rey, Becker ve yeni takım arkadaşları yarı finalde RCD Mallorca ile karşılaşacak. Salı akşamı oynanan ilk maç golsüz sona erdi, rövanş maçı ise üç hafta sonra oynanacak.

“Bu unvanı kazanmak inanılmaz olurdu. Becker açıkça Berlin'den İspanya'ya bir felsefe getirmişti: “Fakat bunun hakkında konuşmadan önce, finale katılmaya hak kazanmalıyız.” Her zaman adım adım!