Teknik direktör Oliver Ruhnert Wagenknecht partisine geçecek mi?

ahmetbeyler

Active member
Uzun süredir Bundesliga'da Oliver Ruhnert'in profesyonel geleceğine ilişkin çeşitli dedikodular dolaşıyordu. 1. FC Union Berlin'in teknik direktörü, eski kulübü FC Schalke 04 ile bağlantılı ve aynı zamanda Werder Bremen'e de bağlı. Şimdi, 52 yaşındaki adamın federal siyasette tam zamanlı bir işle ilgilendiğini söylediği patlayıcı bir röportaj heyecan yaratıyor.

Sport-Bild, Ruhnert ile Sahra Wagenknecht'in yeni kurulan partisi arasında bağlantı kuran “fısıldayan bir konu” hakkında yazıyor. “Sahra Wagenknecht ile birbirimizi çok iyi tanıdığımız ve ona değer verdiğim bir sır değil. Projenizi ilginç ve heyecan verici buluyorum. Ancak bir şey çok açık: Union'la bir sözleşmem var. Dolayısıyla şu anda söylenecek bir şey yok. Her şey geleceğin hayalidir” diyor teknik direktör, ancak profesyonel geleceğinin mutlaka bir futbol kulübünde olması gerekmediği sorulduğunda ekliyor.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

“Bir noktada federal politikaya girmeyi göz ardı etmiyorum. Bunu çok heyecan verici buluyorum. Ancak bunu Union Berlin'deki mevcut işime bağlayamayacağımın farkındayım. Bu yüzden bu seçenek benim için sadece futboldan sonra var. Ancak şu da açık: Eğer federal siyasete girmek istiyorsanız, o zaman bir beş yıl daha beklememelisiniz” diyen Ruhnert, kısa veya orta vadede siyasette bir değişiklik hayal edebileceğini de gizlemiyor.

Ruhnert soldan Iserlohn belediye meclisinde oturuyor

Şu ana kadar Iserlohn belediye meclisinde Sol Parti'nin lideri olarak görev yapıyor, düzenli olarak memleketine gidiyor ve oradaki amatör futbol maçlarında hakemlik yapıyor. Belediye meclisindeki tüm grubun Wagenknecht partisine geçip geçmeyeceği sorulduğunda Ruhnert, Berliner Zeitung'a şunları söyledi: “Iserlohn grubunda elbette değişen siyasi koşulları da tartışıyoruz. Gelecekte nasıl görünmek istediğimize dair bir karar vererek bu süreci önümüzdeki birkaç hafta içinde tamamlayacağız.”

Ancak Ruhnert ne kadar çok yönlü olsa da son zamanlarda nadir görülen biri haline geldi. Köpenick'in yaşadığı spor krizinde halkın önüne çıkmak giderek daha nadir hale geldi. En son yeni teknik direktör Nenad Bjelica'nın açılış basın toplantısında konuştu.

“Urs Fischer'in ayrılmasının ardından farklı bir çalışma yöntemi uygulayacak birinin gelmesini istedik. Oyuncularla daha doğrudan iletişim kurmaya çalışıyor, net ve konuşmalarını kısa tutuyor. Eğitimi çeşitli ve heyecan verici. Onunla ligde kalabileceğimize inanıyoruz” diyor Ruhnert. Kulübün mayıs ayına kadar kalan 18 maçta yapacak çok işi olduğunu çok iyi biliyoruz.

Cumartesi günü (15:30) SC Freiburg'da oynanacak maçla başlayacak. Geçtiğimiz yıl Ruhnert'in muhteşem bir şekilde Köpenick'e yönlendirdiği Leonardo Bonucci, bundan sonra artık kadroda yer almayacak. İtalyan futbolcunun bu hafta içerisinde Fenerbahce'ye katılması bekleniyor. “Çok pozitif bir insan ve gerçekten iyi bir karaktere sahip. Ve kendilerini bu kadar iyi entegre eden ve onun kadar parlak davranan, bu tür değerlere sahip oyuncuları nadiren gördüm” dedi Ruhnert, tüm sportif başarısızlıklarına rağmen, 36 yaşındaki oyuncunun her zaman profesyonel tavrını göz ardı etmek istemiyor.

Ancak tecrübeli futbolcu sportif anlamda ikna edemedi. 1. FC Union Berlin için on rekabetçi maçta oynadı ve takım, Noel'den kısa bir süre önce 1. FC Köln'e (2-0) karşı maçı kazanabildi.