Trabzon bordo-maviye büründü

tesbih

New member
Trabzon bordo-maviye büründü Spor Toto Üstün Lig’de 63 puanla tepede bulunan Trabzonspor’un, ligin bitimine 12 hafta kala en yakın rakibi Konyaspor’la içinde 14 puanlık bir fark bulunuyor. Her geçen hafta adım adım şampiyonluğa yaklaşan Trabzonspor’da, büyük bir coşku ve heyecan hakim. Müzesine en son 1983-84 döneminde şampiyonluk kupasını getiren bordo-mavililer, büyük bir hasret ve hasretle beklediği şampiyonluk için gün sayıyor. Heyecanlı bekleyiş sürerken, kentte ise süslemeler başlamış durumda.

BAYRAKLAR ASILDI

Trabzonspor’un maçlarını oynadığı Medical Park Stadyumu’nun etrafının yanı sıra kentin caddeleri ve sokakları bordo-mavili bayraklarla süslendi. Stadyumun etrafına kentin tarihine damga vurmuş isimler Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Eren Bülbül ve Kazım Koyuncu’nun fotoğrafları de bordo-mavili renklerle bir arada asıldı.

TRAFİK IŞIKLARI DİKKAT ÇEKTİ

Üstün Lig’de doruğun tek sahibi olan Trabzonspor’da yaşanan coşku ve heyecan kentin ışıklarına da yansıdı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın önerisi daha sonrasında Trabzon’da trafik ışıklarında görsel düzenlemesine gidildi. Şimdilik birkaç ışıkta başlanan uygulama ile ’O sene, bu sene” görselleri trafik ışıklarına yansıtıldı.

“SON MAÇA KALMAYACAK”

Trabzonspor’un yıllardır şampiyonluğunu bekleyen taraftarlardan Berat Çat, “Büyük bir coşku ve heyecanla şampiyonluğun resmiyet kazanmasını bekliyoruz. En son 1983-84 dönemini hayal bir biçimde hatırlıyorum. Uzun bir süre oldu. Hasretle bekliyoruz. 3-4 hafta daha sonra biz şampiyonluğumuzu ilan ederiz diye düşünüyorum. İstanbul’a, son maça kalmayacak” dedi.

“SİLAH ATILMADAN BİZE YAKIŞIR KUTLAMA YAPMALIYIZ”

Bordo-mavili taraftarlardan Hasan Boğuşlu ise, “7’den 70’e şampiyonluğa inanmış durumdayız. Kendime ve aileme forma almaya geldim. Artık trafik lambalarında bile şampiyonluk kutlanıyor. Her tarafın bordo-mavi olması olağan zira yıllardır bekleniyor. Halkta biliyorsunuz fazlaca büyük heyecan ve farklı hisler var. Trabzonspor’u destekliyoruz ve Allah’ın müsaadesiyle şampiyon olacağız. Kutlamalarımızı ve sevinçlerimizi hürmet ve sevgi içerisinde, kimseye rahatsızlık vermeden kutlayacağız. Silah atılmadan, bize yakışır halde heyecanımızı yaşamalıyız” tabirlerini kullandı.

KAYSERİSPOR MAÇINDA TRİBÜNLER DOLU

Trabzonspor’un, Spor Toto Harika Lig’in 27. haftasında alanında oynayacağı Kayserispor maçının biletleri ise büsbütün tükenmiş durumda. Bordo-mavili taraftarlar şampiyonluk yolunda gruplarına büyük bir dayanak vermeye devam ediyor.