Twitter kurucusu Jack Dorsey’den ‘Elon Musk’ açıklaması

Barcali

Active member
Twitter kurucusu Jack Dorsey’den ‘Elon Musk’ açıklaması Dünyanın en varlıklı insanlarından, Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk, toplumsal medya şirketi Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın almak için mutabakata vardı.

Twitter’dan yapılan açıklamada, şirketin pay başına 54,2 dolara Musk’a satılmasına yönelik muahedenin sağlandığı bildirildi. Açıklamada, sürecin tamamlanmasının akabinde Twitter’ın özel bir şirket haline geleceği kaydedildi.

TWITTER’IN KURUCUSUNDAN MUSK’A DESTEK

Musk’ın Twitter’ı satın alması insanları ikiye bölse de bugün, Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey’den Musk’a büyük bir takviye geldi. Dorsey, yaptığı paylaşımda Musk’ın ‘güvendiği tek çözüm’ olduğunu söylemiş oldu.

Dorsey’nin bir müzikle başlatmış olduğu açıklaması şöyle:

“Radiohead – Everything In Its Right Place (Her Şey Yanlışsız Yerinde)

Twitter’ı seviyorum. Twitter, global bir bilince sahip olduğumuz en yakın şey.

Benim için değerli olan fikir ve hizmettir ve ikisini de korumak için ne gerekiyorsa yapacağım. Twitter bir şirket olarak her vakit tek sıkıntım ve en büyük pişmanlığım oldu. Wall Street’e ve reklam modeline ilişkin idi. Wall Street’ten geri almak birinci yanlışsız adım.

Prensip olarak, kimsenin Twitter’a sahip olması yahut onu yönetmesi gerektiğine inanmıyorum. Bir şirket değil, protokol seviyesinde bir kamu malı olmak istiyor. Fakat şirket olma problemini çözmek içinse Elon, güvendiğim tek tahlil. Şuurun ışığını genişletme bakılırsavine güveniyorum.

Elon’ın “maksimum emniyetli ve geniş kapsamlı” bir platform oluşturma amacı hakikat. Bu hem de Parag’ın amacı ve onu seçme sebebim. Şirketi imkânsız bir durumdan kurtardığınız için ikinize de teşekkür ederim. Bu gerçek yol… Buna tüm kalbimle inanıyorum.

Twitter’ın herkese açık sohbete hizmet etmeye devam edeceği için epeyce memnunum. Tüm dünyada ve yıldızlara!”