Uğurcan Çakır: Hayallerimize ulaşmak için çalışacağız

tesbih

New member
Uğurcan Çakır: Hayallerimize ulaşmak için çalışacağız Kadro ortasında aile ortamı olduğunu kaydeden Uğurcan Çakır, “her insanın masasına gidip konuşabiliyorsunuz. Değerli bir his. Bu aile ortamı geldiğinde muvaffakiyet geliyor. Burada fazlaca hoş aile ortamı var. Herkes birbirini seviyor, sayıyor. Ulusal forma altında başarılara ulaşmak hedefim” dedi.

Kümede birinci karşılaşacakları İtalya için “Ekol takım” diyen 25 yaşındaki file bekçisi, “Turnuvanın favorilerinden. Ancak her maça tek tek hazırlanıp hayalimize hakikat yürüyeceğiz. Zorlayacak maç olup olmayacağını goreceğiz. Ben te grup arkadaşlarım kendimize güveniyoruz” diye konuştu.

Ulusal Grubun öteki kalecisi Altay’ın “Hocam kimi oynatırsa havluyla terini silerim” kelamları için ise Uğurcan Çakır, “Altay epey hoş sözler kullandı. Ben de buna katılıyorum. Burada kimin oynadığının değeri york. Bu forma üstünüzde olduğunda başka bir gurur ve onur yaşıyorsunuz. Burada oynayan-oynamayan herkes birbirine dayanak verir. Kimi oynadığı değil ekibin başarısı kıymetli. şahsi hedeflerim ekibin önüne geçmiyor” açıklamasını yaptı.

Türkiye’de kaleci konusunda hayli hoş bir nesil olduğu kelamları için de ulusal kaleci, “Süper Lig’de kalecilerin sayısı arttı. Genç yaşta Trabzonspor üzere bir grubun kalesine geçtim. ondan sonrasında deneyim kazanıyorsunuz. Tüm kalecilerin deneyimi var. Çok hoş bir neslimiz var. İnşallah onlar da en üst düzeye gelir. Hak eden burada olur” dedi.

Transfer söylentilerinin kendisini nasıl etkilediği sorusuna ise Uğurcan Çakır, “Benim şahsi başarılarım hiç bir vakit kulüp ve ulusal ekibin önüne geçmedi. Burada en üst düzeyimde Ulusal Ekibe yardımcı olmaya çalışacağım. şahsi hedeflerim sonrasındasında gerçekleşirse gerçekleşir. Şu anda Ulusal Grup için çalışacağım. Öbür gayeler kıymetli değil” cevabını verdi.

“HAYALLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Büyük maçların konsantrasyonu daha farklı olduğunu kaydeden Çakır, “İtalya büyük bir ekol ve onun konsantrasyonu farklı olaccak. Hocamızın verdiği tahliller doğrultusunda onların artı ve eksilerine çalışıyoruz. Her maç bizim için başka. Hayallerimize ulaşmak için çalışacağız. İtalya’nın atakçıların çalışıyoruz. Hazırlık maçlarımız yeni bitti. Kendi düzeyimizi görme fırsatı yakaladık. En ince detayına kadar çalışıp tedbirleri almaya çalışıcağız. Bize kaleci hocamız tahlilleri gönderiyor. Penaltı olunca nereye vuracağını biliyorsunuz ancak hislerinize de güvenmelisiniz. Bir tarafa vuruyor diye oraya vuracak diye bir şey yok. Ona göre hazırlanıyoruz.” dedi.

“LİDER BURAK YILMAZ”

Tarftara son bir bildiri vermesi istenen Çakır, “Bu bizim ulusal ekibimiz. Bizim çocuklarız. Euro 2008’i, Euro 2016’yı hatırlıyorum. Euro 2008’de Nihat Ağabey’in attığı golden daha sonraki hisleri hala taşıyorum. Ulusal Ekip forması her vakit her şeyin üstündedir. Bize inansınlar, güvensinler. İnşallah biz de onların dualarını karşılıksız bırakmamık için çalışacağız” diyerek kelamlarını noktaladı.