Vilayet dışı atama müracaatları başlıyor! 2021 vilayet dışı muhtaçlık listesi…

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Vilayet dışı atama müracaatları başlıyor! 2021 vilayet dışı muhtaçlık listesi… MEB tarafınca gerçekleştirilen 2021 vilayet dışı tayin müracaatları bugü itibariyle başlıyor. Biroldukca öğretmeninin gündemi içerisinde yer alan tayin müracaatları öncesinde kontenjan ve muhtaçlık listesi göz önüne alınacak.

VİLAYET DIŞI ATAMA MÜRACAAT EKRANI

MEB VİLAYET DIŞI ATAMA MÜRACAATLARI NE VAKİT?

Öğretmenlerin vilayetler ortası isteğe bağlı ve mecburî çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme süreçleri Müracaatlar 30 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Öğretmenlerin vilayetler ortası isteğe bağlı ve mecburî çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme süreçleri 4 Ağustos’ta sonuçlandırılacak.

VİLAYET DIŞI ATAMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Müracaatlar, “mebbis.meb.gov.tr” yahut “personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan Elektronik Müracaat Formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır.

– Yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler; Elektronik Müracaat Formu’na yansıtılacak kimlik, tahsil, Bakanlık atama alanı, hizmet müddeti, hizmet puanı ve gibisi ayrıntılarını müracaat yapmadan evvel MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) denetim ederek yanlış ya da eksik ayrıntılarının düzeltilmesini evraka dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve vilayet ulusal eğitim müdürlüklerinden talep edeceklerdir.

-Atamalar tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek olup müracaat kayıt süreci yapıldıktan daha sonra hizmet puanlarına tesir edecek değişiklikler müracaat sistemine yansımayacağından, ilgililerin hizmet puanına tesir edecek değişiklikleri yer değiştirme başvurusunu yapmadan evvel tamamlamaları gerekmektedir.

– Vilayetler ortası yer değiştirme müracaatında bulunan öğretmenler, birebir ya da farklı vilayetlerden en epey 40 eğitim kurumunu tercih edebilecektir. Bu kapsamda başvuracak öğretmenlere, tercihleri haricinde 41’inci seçenek olarak bir ili daha tercih etme hakkı verilecektir. Lakin 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41’inci seçenek işaretlenemeyecektir. Bunlardan 41’inci seçeneği işaretleyenler, sadece tercih ettiği vilayetteki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü aslına göre bilgisayar kurasıyla atanacaktır.