Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi İrfan Buz: “Bu karşılaşmada da her şeyimizi ortaya koyacağız”

tesbih

New member
Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi İrfan Buz: “Bu karşılaşmada da her şeyimizi ortaya koyacağız” Harika Lig takımlarından Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, ligin 3’üncü haftasında alanında Gaziantep FK’yı 2-0 mağlup ederek, ligde ikinci galibiyetini aldı. Sarı-siyahlı grup, ligin 4’üncü haftasında Beşiktaş ile karşılaşacağı maçın hazırlıkları Nurettin Soykan Tesisleri’nde devam etti. Göztepe maçında sakatlanan kaleci Ertaç Özbir, Gaziantep maçında sakatlanan Karim Hafez ile Tetteh geri idmanlara başladı.

Antrenman başlamadan evvel gazetecilerin sorularını yanıtlayan teknik yönetici İrfan Buz, âlâ bir transfer dönemi geçirdiklerini belirterek, “Öncelikle kadrosu yeniledik. 12 tane futbolcumuz bünyemizden gitti. Grubumuzu gençleştirdik. Yeni bir yapılanmaya girdik. Transfer edilen oyuncuların isimlerine baktığımız vakit epey deneyimli oyuncuları bünyemize kazandırdık. Bunun yanında genç kardeşlerimizi transfer ettik. Bunların içinde ligde oynayabilecek olanların kapasitesini geliştirmek istiyoruz. Alınan tüm oyuncuların altına ben kendi imzamı atıyorum. İdaremizle bir arada hoş bir transfer siyaseti izlediğimizi söyleyebilirim” dedi.

“DİNAMİK BİR TAKIMIZ”

Futbolun içerisinde alınan berbat sonuçlardan ders çıkarmanın olduğunu kaydeden Buz, “İki tane epeyce değerli karşılaşmayı kazandık. Devam etmek istiyoruz. Eksilerimiz var. Oyunumuzu geliştirmek istiyoruz. Daima sistem üzerine konuşuluyor. 3’lü yahut 4’lü doğal biz 3’lü sistem üzerinde oynuyoruz. Ekip savunması diye bir şey var. Yalnızca geride oynayan arkadaşlar savunma yapmıyor. Savunma önde başlıyor. Geçişlerimizi ve oyunumuzu geliştirmek istiyoruz. Dinamik bir grubuz. Günümüz futboluna ayak uydurmak istiyoruz” diye konuştu.

BUZ’DAN, ŞENOL GÜNEŞ’E İLETİ

Bir gazetecinin, ‘Milli kadronun gidişatı hakkında neler söylemek istersiniz’ sorusuna İrfan Buz, “Biz her vakit futbolcuların üzerine gittiğimiz için aslında oyunumuzu geliştirmemiz gerekiyor. Ulusal ekipte fazlaca değerli oyunculara sahibiz. 5 değerli ligde oynayan oyunculara sahibiz. Şenol hocayı yerle bir ediyorlar. Bu hocamızla bir arada biz dünya üçüncüsü olduk. Futbolda kimi vakit bu devirler olabiliyor. Burada tahlil manasında neler yapabiliriz onu bulmak gerekiyor. Ulusal ekip üzerinden baskıyı da almalıyız. Âlâ gününde sahiplenmek hayli kolay. Makus gününde futbolcularımıza sahip çıkmalıyız. Yalnız bizim burada bir kaptanımız var. Geçen dönem 17 gol atmış. Form grafiği üst düzeyde. O olağan oynayabilir. Burada yaşa değil de performansa bakılması gerektiğini düşünüyorum” cevabını verdi.

BEŞİKTAŞ MAÇI DEĞERLENDİRMESİ

Beşiktaş ile hafta sonu oynanacak karşılaşmayla pahalandıran İrfan Buz, “Beşiktaş hayli kıymetli bir topluluk. Sergen hocayı tebrik ediyorum. Onlara Şampiyonlar Ligi’nde muvaffakiyetler diliyorum. Çok değerli transferler yaptılar. Biz de oraya gittiğimizde gerekli tahlillerimizi yaparak oyunumuzu oynayacağız. Geçen senede son maça kadar her şeyimizi ortaya koyduk. Bu karşılaşmada da her şeyimizi ortaya koyacağız. İnşallah Malatyalılara yakışır bir oyunla İstanbul’dan düzgün bir sonuçla dönmek istiyoruz” halinde konuştu.