Yorbe Vertessen toynaklarıyla kaşımaya başlıyor

ahmetbeyler

Active member
1. FC Union Berlin taraftarları bu kış adeta bir deja vu deneyimi yaşadı. Ocak ayı sonunda transfer döneminin sonuna yavaş yavaş yaklaşılırken, Yorbe Vertessen'in aslında Iron Men'le sözleşme imzalaması gerekiyordu. Darmstadt (1-0) maçını An der Alten Försterei stadında canlı izledi ve sağlık kontrolünden başarıyla geçti. Eksik olan tek şey son imzaydı. İspanyol Isco'nun zaten Köpenick'te olduğu ancak sonunda gelemediği bir yıl önce de oldukça benzerdi.

Transfer karmaşasının bu sefer sonu farklı oldu. 23 yaşındaki oyuncu Salı günü düzenlenen bir medya toplantısında, “Union'a gitmeyi gerçekten istiyordum, Eindhoven'a geri dönmem gerektiği söylense bile burada kalacağım açıktı” dedi. Saldırganın hizmetleri için yurtdışından başka kulüpler yarışsa da Vertessen Bundesliga'ya gitmek istiyordu. Neden? “Niteliklerimin beni buraya uygun hale getirdiğini düşünüyorum.”

Şu ana kadar hayranlar sadece onun sözlerine güvenebilirler çünkü niteliklerini gerçekten kanıtlama fırsatı olmadı. Geldiğinden bu yana oynadığı beş maçta sadece 135 dakika sahada kaldı. Union formasıyla ilk 11'deki ilk maçı, istisnasız joker görünümleriyle takip edildi. Vertessen, yedek oyuncu rolüne atıfta bulunarak, “Artık daha fazla dakika toplamanın zamanı geldi” dedi. “Biraz hayal kırıklığına uğradığını” itiraf etti.

Vertessen'in toynaklarını karıştırdığı açık. Sonunda An der Alten Försterei stadyumunda baştan itibaren oynamak ve ideal olarak takımına gol atarak yardımcı olmak istiyor. Hatta o dönemde henüz 1. FC Union Berlin formasını giymemiş olmasına rağmen bunu bir kez yapmayı bile başardı. Neredeyse bir yıl önce Berlin'de Royale Union Saint-Gilloise takımının Avrupa Ligi son 16 turunda yabancı bir oyuncuydu. Vahşi doğada 3:3 Vertessen golü atarak Belçikalıları 2:1 öne geçirdi. Bir hafta sonraki rövanş maçındaki 3-0'lık net galibiyet sayesinde Saint-Gilloise çeyrek finale yükseldi ancak Iron Men elendi.

Gelecek sezonla daha çok ilgilense de Yorbe Vertessen'in hedefi artık yine Avrupa. Gerçekçi bir şekilde “Muhtemelen bu yıl işe yaramayacak” diyor. Berlin'de hâlâ yeterince zamanı var. Üç yılı aşkın süredir uzun vadeli bir sözleşme imzaladı ve hatta geçen hafta sonundan bu yana stadyuma çok yakın kendi dairesi bile var. Burada da mantık çok basit geliyor: “Uzun mesafeler kat etmek zorunda kalmayı sevmiyorum, bu yüzden Köpenick'e taşındım.”