Yozgat’ta bayana şiddette ‘baba oğluna yardım etti’ tezi

HoVaRDa

New member
Yozgat’ta bayana şiddette ‘baba oğluna yardım etti’ tezi Yozgat’ta yaşanan hadisede, Bahattin Gazi Baldemir, E.B.M’ye kesici aletle saldırdı. Teze göre, taarruz ile yere düşen bayanın kollarından Baldemir’in babası İsa Baldemir tuttu. E.B.M.’nin taarruz sırasında yanında olan çocuğunu, Bahattin Gazi Baldemir götürdü.

E.B.M.’nin ağır faydalanmasına sebep olan Bahattin Gazi Baldemir, yakalanarak cezaevine gönderildi.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

AA’nın haberine nazaran, atakta bedeninin epeyce sayıda yerinden yara alan E.B.M., Baldemir ailesi tarafınca kaçırılan çocuğunun nerede olduğunu bilmediğini belirterek yardım istedi. Kameralara yansıyan manzaralarla ilgili Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı, yazılı açıklama yaptı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “13 Ağustos 2022’de müşteki E.B.M. ile eski eşi kuşkulu B.G.B. içinde 2 yaşındaki çocuklarının velayeti ve görüşmesi kapsamında ortalarında çıkan uyuşmazlık kararı zanlı B.G.B’nin müşteki ve halasını bıçaklamasıyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca B.G.B. ile olay yerinde bulunan babası İ.B. hakkında derhal soruşturma süreçlerine başlanılmıştır. Kuşkulu B.G.B. tıpkı gün gözaltına alınmış, tutuklanması istemiyle 14 Ağustos 2022’de çıkarıldığı Yozgat Sulh Ceza Hakimliğince ‘boşandığı eşe karşı taammüden öldürmeye teşebbüs suçundan’ tutuklanmış, hala Yozgat T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunmaktadır. Müşteki poliklinik servisindeki bir günlük tedavisinin akabinde taburcu edilmiş, soruşturma tüm taraflarıyla ve titizlikle sürdürülmektedir. Toplumsal medya mecralarındaki savlar gerçeği yansıtmamaktadır.” (HABER MERKEZİ)