Yüzüne asit atan eski sevgilisinin meskeninde kalan Berfin Özek, o günleri anlattı: İntikam almak için gittim

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Yüzüne asit atan eski sevgilisinin meskeninde kalan Berfin Özek, o günleri anlattı: İntikam almak için gittim 15 Ocak 2019’da dershaniçin konutuna gitmeye çalışan Berfin Özek‘in eski erkek arkadaşını tarafınca yolu kesilmiş ve yüzüne asit atılmıştı. Özek, yaşanan olayın akabinde 13 yıl mahpus cezası alan eski erkek arkadaşını affetmiş ve 4 ay onun ailesinin meskeninde kalmıştı. Aldığı kararla gündem olan Özek, TV8‘de yayınlanan Paylaş Benimle programına konuk olarak yaşadıklarını anlattı.

“İNTİKAM ALMAK İSTEDİM, KAYBEDECEK BİR ŞEYİM YOKTU”

Acı dolu anlarından bahsederken sözlere boğazında düğümlenen Berfin Özek, sunucu Gökhan Çınar’ın “En yanlışsız sen anlatırsın. Bu acıya karşın ne oldu da o ailenin yanına gittin?” sorusu üzerine şunları anlattı: “Ondan intikam alacağım dedim. Cüretimi toplayarak birebirini yapmayı düşünüyordum. bu biçimdelarda aynaya bakamaz biçimdeydim, insanların yüzüne bakamaz biçimdeydim ve beşerler bana acıyarak bakıyordu. Çocuklarda benden kaçıyordu. Güya tabansız kuyunun tabanına düşmüşüm ve çırpınıyordum. Elimi de tutan yoktu. Çok çaresizdim. Affetmek mutlaka mümkün değil. Zira ben annemin acısı ve gözyaşlarını unutamıyorum. Onun üzülmesi benim kahrolmak demek. Benim bu biçimdelar kaybedecek hiç bir şeyim yoktu.”

“ŞİMDİ OLSA BU YANILGIYI YAPMAZDIM”

Berfin Özek, Çınar’ın “Peki bu yaptığın şeyi artık olsa yapar mıydın?” sorusu üzerine ise, “Asla. O denli bir düşünsem olsaydı danışacağımı insanlara danışırdım. Ben bu biçimde düşündüm ve yaptım. Kimseye dahi danışmadım. Artık olsa birine anlatır bir yolunu bulurdum.

Özek’i dinleyen psikolog Gökhan Çınar, aile şiddet ve kaza gibisi olaylarda bireylerin psikolojisinin etkilendiğini, hislerin karıştığı için bu biçim kararlar verebildiklerini söylemiş oldu.

“İNTİKAM ALMAYA DEĞMEZ, BEN ONLARI ALLAH’A HAVALE ETTİM”

Eski sevgilisinin ailesiyle yaşadığı periyottan bahseden genç kız, kelamlarına şöyleki devam etti: “Orada gözlemledim. daha sonra kendime haksızlık ettiğimi düşündüm zira intikam almaya bile değmeyecek beşerler. Yalnızca Allah’a havale ettim. Annemle konuşup yanılgı yaptığımı söylemiş oldum ve özür diledim. Annem benimle konuşup biroldukça defa gelmemi istemişti. O beni sevdiğini söyleyen kişi (eski sevgilisi) şuan karşımda olsa ve bana ‘Sen de ona yap deseniz’ hiç acımadan ben de ona birebirini yaparım. Onun için yaşadığım kentten uzaklaşmak istedim.”

“AİLESİNİN YANINDA KALIRKEN ONUNLA TELEFONLA KONUŞTUM”

“Onun ailesinde kaldığım vakitte onunla telefonla konuştuk lakin bu olayla ilgili konuşmadık. Ben onunla Berfin olarak değil, teyzesi olarak konuşuyordum zira müsaade vermiyorlardı. Benimle olağan biçimde konuştu olaydan hiç bahsetmemiştik. Ben ona haykırarak içimi dökmek istedim ancak planladığım üzere olmadı.”