Zabıta, AKP’li belediyenin yolsuzluklarını şikayet etti

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Zabıta, AKP’li belediyenin yolsuzluklarını şikayet etti Kahramanmaraş’ın Ekinözü Belediyesi’nde vazifeli Ahmet Yardımcı şahit olduğu usulsüzlükleri savcılığa deklare etti. Yardımcı, “Mobbing de var” dedi…

Kahramanmaraş
‘ın Ekinözü İlçe Belediyesi’nde zabıta olarak çalışan Ahmet Yardımcı (33) şahit olduğu tüm yolsuzluk ve usulsüzlükleri savcılığa şikayet etti. Mobbinge maruz kaldığını, AKP’li lider tarafınca küfür ve hakarete uğradığını savunan Yardımcı, “nazaranv yapmam engelleniyor. Soruşturmanın selameti için lider vazifeden alınmalı” dedi. Zabıta Yardımcı’nın 10 Eylül’de Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği sözdeki suçlamalar şu biçimde:

AKP’Lİ LİDERE MAAŞ: Ekinözü AKP İlçe Bayan Kolları Lideri Elif Kalmış, Belediyede çalışıyor üzere gösterilmiş ve 8 ay boyunca maaş ödenmiştir. Ödeme Ekinözü Belediyesi limited şirketi aracılığıyla yapılmıştır. Ben bunu tespit edip Belediye Lideri’ne ilettikten daha sonra ilişiğini kesmek zorunda kaldılar. Ödeme yapıldığına dair dokümanlar Ziraat Bankası şubesindedir.

YEĞEN SÜRÜCÜ OLDU: Başkan’ın makam sürücüsü yeğeni Mehmet Acar isimli kişidir. Kontratlı olarak Lider Bilal Eker tarafınca işe alınmıştır. Yöntemsiz bir biçimde yol harcırah ödemesi yapılmaktadır. Kontratlı işçi olduğu için yolluk ödemesi yapılması kanuna karşıttır.

MESAİ ALIYORLAR: Zabıta memurları Geylani Kaplan ve Dursun Taşdemir, fiilen bu vazifesi yapmamaktadır. Kaplan, Yazı İşleri Müdür Vekili, Taşdemir ise İmar İşleri Müdür Vekilidir. 7 yıldır mesai fiyatı almaktadırlar.

LİDERE İPHONE: ibraz edilen bir faturada 12 bin liraya 12 adet tablet alındığını gördüm. Şirket yetkilileri ile görüştüm. Bana tablet alınmadığını bir adet cep telefonu alındığını söylemiş olduler. Bu telefon liderin şahsına alındı.

ÇİT ALIMI USULSÜZLÜĞÜ: Belediyenin işletmiş olduğu düğünün salonun etrafını örmek için panel çit alımı yapıldı. Araştırma sonucunda Kaplan yapı 48 bin 899, Sevinç Ticaret 52 bin 575, Ataksan Hırdavat 54 bin 835 bin fiyat teklifi verdi. Belediye, Emin Demir isimli bir şahıstan panel çitleri 139 bin 900 liraya aldı.